Лящ гарячого копчення

lesch-goryachego-kopcheniyaНе буде перебільшенням назвати смак ляща гарячого копчення делікатесним. Свіжа велика риба з блискучою золотисто-коричневою шкіркою, біло-рожевим м’ясом і захопливим ароматом копчення, подана до столу в заміському будинку або на дачі, стає головним блюдом і центром тяжіння, яким би багатим не було застілля.

Складові:

• лящ свіжовиловлений – 3 кг;
• сіль крупного помолу – 150 г;
• тріска вільхова або фруктових дерев (яблуня, груша) – три великих жмені.

Який лящ підходить для гарячого копчення?

У рибалок, які регулярно заповнюють домашню морозилку лящем, такого питання не виникає. Як правило, дрібного підлящика 200-400 г відправляють в’ялитися, риба побільше йде на жарку або фарш для котлет, а найбільші екземпляри відбирають для гарячого копчення.

Любителі річкової риби знають, що великий лящ, починаючи з ваги 1 кг і більше, значно перевершує своїх менших побратимів за смаковими показниками. М’ясо його більш жирне, має виражений, благородний смак. Тому великий лящ не вимагає при підготовці до копчення додавання ніяких прянощів. У складі рецепта тільки свіжа риба і харчова сіль крупного помолу. Безумовно, при відсутності трофейних екземплярів, для приготування годяться і підлещики меншого розміру.

Ось він - екземпляр вагою 1,5 кг, гідний копчення гарячим способом

Як правильно підготувати ляща до копчення?

Перед послом ляща не очищують від луски, тільки змивають поверхневу слизь, видаляють нутрощі і зябра. Слід також прибрати кров, скупчення якої розташовується уздовж хребта, в місці кріплення ребрових кісток. Її присмак псує смак ляща, як, втім, і будь-якої іншої риби. Обполоскавши холодною водою і давши їй стекти, лящів складають в простору миску для засолювання.

Як засолити ляща перед гарячим копченням?

Оскільки лящ гарячого копчення не призначається для тривалого зберігання, сіль беруть по нормі 50 г (2 столові ложки) на кожен кілограм риби. Нею натирають рибу по лусці, засипають в черевце і голову. Посолених лящів витримують в холодильнику 1,5-2 години.

За 40 хвилин до початку копчення лящів промивають від залишків солі під проточною струменем і дають їм полежати в тазі з водою близько 20 хвилин. Після водних процедур необхідно дати поверхні риби злегка підсохнути і обвітритися. В цьому випадку у готового продукту буде красива глянцева поверхня, а м’ясо не буде містити надлишку вологи. Лящів вивішують на 15-20 хвилин в тіні на протязі, оберігаючи від мух. Порожнину черевця розкривають і фіксують в такому положенні зубочисткою або тріскою.

Риба вивішена для обвітрювання

Металева бочка – універсальний варіант коптильні для дачі

Коптити великих лящів і інші великоформатні продукти зручно в конструкції, виготовленої зі звичайної металевої бочки. У неї зрізають дно і кришку, отримуючи порожній циліндр. Кришка знадобитися для закривання ємності в процесі копчення, а з дна можна зробити піддон для укладання тріски, зменшивши його діаметр на 15-20 см.

Всередину бочки на відстані 25-30 см від верхнього краю на гачках з дроту підвішується металева решітка відповідного розміру. Для зручності установки і знімання бочки з багаття можна зробити наскрізні отвори у верхнього обода, в які протягнути металеві прути – це будуть ручки. Прути також знадобляться, якщо виникне необхідність підвісити всередині бочки який-небудь продукт на гаку.

В робочому стані коптильня з бочки виглядає так:
• у відведеному місці розводиться невелике багаття з дрібних дров;
• над ним на висоті 20-25 см на пару цеглин встановлюється піддон, на який насипається зволожена тріска;
• зверху на піддон насувають бочку, яка теж стоїть на цеглинах;
• на решітку укладають рибу, щільно закривають кришку.

Коптильня з бочки в робочому режимі

Вогонь в багатті повинен бути невеликим, щоб тріска не спалахувала, а диміла. Якщо в процесі гарячого копчення ляща виникне необхідність її додати, насипати тріску можна прямо зверху, крізь решітку з рибою. В середині процесу копчення ляща варто перевернути. Щоб не обпектися, це варто робити в одязі з довгим рукавом і рукавичках.

В середині процесу копчення ляща варто перевернути

До повної готовності великого ляща гарячого копчення потрібно 40-60 хвилин, підлещик готується в два рази швидше.

Гаряче копчення в бочці

Як подавати копченого ляща до столу?

Їсти ляща гарячого копчення можна відразу, діставши з коптильні, але для більш збалансованого смаку і аромату краще почекати хоча б півгодини. Деякі вважають за краще ще більшу витримку готового продукту і їдять його охолодженим на наступний день. З лящем відмінно поєднується свіжа зелень і овочі. Можна подати будь-який холодний білий соус, наприклад, майонез з хріном і лимоном або тартар.

Лящ гарячого копчення

Хтось традиційно буде вживати таку рибу з пивом або міцними напоями. Але не позбавляйте себе задоволення спробувати вишукане поєднання ляща гарячого копчення з сухим білим вином.

 

Лящ гарячого копчення
Лящ гарячого копчення
Не буде перебільшенням назвати смак ляща гарячого копчення делікатесним. Свіжа велика риба з блискучою золотисто-коричневою шкіркою, біло-рожевим м'ясом і захопливим ароматом копчення

Prep Time: 3 hours, 0 minutes

Cook Time: 4 hours, 0 minutes

Ingredients:
  • лящ свіжовиловлений - 3 кг
  • сіль крупного помолу - 150 г
Instructions:
1. Видалити нутрощі і зябра, промити, луску не чистити. 2. Засолити ляща по нормі 50 г (2 столові ложки) на кожен кілограм риби. 3. Витримати в холодильнику 1,5-2 години. 4. Перед копченням лящів промити від залишків солі і дати полежати у воді близько 20 хвилин. 5. Просушити рибу 15-20 хвилин в тіні на протязі. 6. Коптити ляща 40-60 хвилин.

Лящ гарячого копчення: 4 комментария

  1. Лещ горячего копчения в небольшой коптильне, которую можно установить на газовую плиту, готовится менее часа. Он получается ароматным, золотистым и сочным, главное, правильно подготовить его к копчению.

  2. Рецепты горячего копчения рыбы весом от 1 и до 3 кг предусматривают обязательное потрошение, а вот голову и чешую можно оставить. При холодном копчении разрешается не потрошить.

  3. поулчаться очень вкусно

  4. Рыба моей мечты

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.