Копчення мойви

kopchenie-moyvyiПрактично в кожному магазині можна купити недорогу і смачну рибку – мойву. Іноді вона продається копчена, в упаковках, але можна коптити мойву в своїй коптильні – вона виходить просто шикарна. Золотиста рибка з п’янким ароматом прикрасить звичайний або святковий стіл. У мойви практично немає кісточок, крім хребтової кістки і голови, що є ще однією перевагою її для копчення.

Інгредієнти для приготування мойви гарячого копчення:
– мойва (морожена) – 1,5 кг
– сіль

kopchenie-moyvyi1

У деяких рецептах є цукор і перець, але ми коптимо нашу рибу без їх додавання.

Підготовка риби

Мойву разморожуємо природним чином, не використовуючи мікрохвильову піч або гарячу воду. Чистити рибку для копчення не треба, оскільки мойву можна коптити з головою. Нам попалися упаковки, де в рибок було багато ікри, тому ми не прибирали голови рибки, щоб ікра збереглася повністю.

kopchenie-moyvyi2

Після розморожування рибку треба вимити, обсушити на рушнику, потім викласти акуратно рибка до рибки в глибоку каструлю. Рибу треба повністю засипати сіллю, і тримати її під сіллю треба не менше години.

kopchenie-moyvyi3

Дістаємо мойву, викладаємо в друшляк, змиваємо сіль проточною водою, і знову викладаємо на рушник обсихати.

kopchenie-moyvyi4

Копчення

Коптити мойву гарячим способом можна по-різному, і обидва способи ми покажемо. Перший спосіб – це копчення мойви у власному соку в коптильні; другий спосіб звичайний – на відкритій решітці.

Для копчення мойви краще використовувати вільхову тріску, вона дає більше жару, а диму від неї небагато. Викладаємо тріску рівним шаром на дно коптильні.

kopchenie-moyvyi5

Зверху ставимо піддон для жиру, який буде капати з рибки.

kopchenie-moyvyi6

На верхній решітці будемо коптити мойву у власному соку. Для цього потрібна харчова тонка фольга, краї якої піднімаємо, як «стінки» – мойву укладаємо плотненько, але не одну на одну.

kopchenie-moyvyi7

Виходить укладання рибки «голова – хвіст», а при копченні рибки будуть злегка «товстіти», тому кожна рибка буде лежати окремо.

kopchenie-moyvyi8

Решітка розрахована на дві смуги – форми з фольги, тому буде коптитися відразу дві порції.

kopchenie-moyvyi9

На нижню решітку рибку будемо укладати звичайним способом, щоб риба не торкалася одна одної.

kopchenie-moyvyi10

Багаття робимо в ямі, щоб потім коптити рибу вже не на відкритому вогні, а на вугіллі, як шашлик. Наша коптильня зроблена таким чином, щоб її можна було використовувати, як для гарячого, так і для холодного копчення продуктів. Закриваємо піддувало заглушкою, оскільки будемо робити мойву гарячого копчення. На верхню поличку ставимо решітку з піддонами з фольги, на нижню поличку – решітку з розкладеною рибою.

kopchenie-moyvyi11

Коптильня стоїть високо над багаттям, а полум’я треба постійно здувати, щоб жар йшов тільки від вугілля. Коптильня закрита весь час копчення – це півгодини, потім відкриваємо кришку і дістаємо готову рибку на повітря.

kopchenie-moyvyi12

Мойву перевертати не треба, риба готова.

kopchenie-moyvyi13

З верхньої решітки з піддонів фольги треба злити сік – його буде багато. На нижній решітці риба буде злегка суха, майже в’ялена.

kopchenie-moyvyi15

Готова рибка в фользі на решітці.

kopchenie-moyvyi14

Смачного! До копченої мойви зазвичай подають відварну картоплю, зелень, свіжі овочі.

kopchenie-moyvyi16

 

Копчення мойви
Копчення мойви
Можна коптити мойву в своїй коптильні - вона виходить просто шикарна. Золотиста рибка з п'янким ароматом прикрасить звичайний або святковий стіл

Prep Time: 1 hour, 0 minutes

Cook Time: 1 hour, 30 minutes

Ingredients:
  • Мойва - 1,5 кг
  • Сіль
Instructions:
Мойву вимити й обсушити. Потім рибу повністю засипати сіллю, і тримати її під сіллю не менше години. Через годину промити рибу від солі. Коптити протягом 30 хвилин.

Копчення мойви: 1 комментарий

  1. На решетке не припекается?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.