Копчення карася

kopchenie-karasyaКарась – це найпоширеніша риба в наших водоймах, яка за своїми смаковими якостями не поступається багатьом рідкісним мешканцям річок і ставків. Найсмачніший карась – копчений.

Для приготування нашої страви досить елементарних інгредієнтів:
– випатраний і почищений карась;
– сіль;
– мелений перець (якщо любите гострі копчення).

Процес приготування копченого карася простий і доступний кожному. Для цього свіжу рибу треба випатрати, при розпорюванні черева ніж не доводимо до голови на 3-5 мм. Якщо надріз живота довести до голови, то при копченні риба може не втриматися на гачку і падати від інтенсивного нагріву.

Всю рибу і карася зокрема потрібно солити в тузлуку, це слово було запозичене з тюркських мов і означає воно розчин кухонної солі. Якщо для засолювання сала концентрація тузлука визначається яйцем, яке повинне спливти, то для карася це не принципово. Досить покласти 6 столових ложок солі на 3 літри води. Додатково рибу потрібно посипати сіллю.

Випатраний і почищений карась укладається в якусь ємність, заливається тузлуком і ставиться під прес (для цього можна взяти тарілку, а на неї поставити банку з водою). Я зазвичай ловлю ввечері рибу, відразу її обробляю і засолюю, а вранці вже копчу. Понад 12 годин тримати рибу в тузлуку не варто.

Коптильня для карася така ж як і для сала. Вона являє собою бочку на 200 літрів, з отворами в які протягнуті металеві поперечки для підвішування риби. Бочка накривається кришкою з отвором, який під час копчення закривається. Якщо треба додати жару і розпалити вогонь, то маленький отвір в кришці відкривається для утворення тяги.

Коптильня з бочки

Після засолювання карась добре промивається. Приділіть увагу промиванню черева риби, якщо не хочете отримати пересолений продукт. Крім того, таким чином видаляються залишки тельбухи і крові. Промивати карася потрібно змінюючи воду як мінімум 2 рази. Помиту рибу треба вивісити і просушити протягом 30-60 хвилин.

Карася потрібно просушити

Чим краще просохне карась, тим рівніше вийде золотистий колір вже готового продукту. Висушену рибу підвішують за очі на гачки, які чіпляють за поперечки.

Карась в саморобній коптильні

Після того як карась підготовлений до копчення, в викопаній ямі розводиться вогнище. Для цього краще використовувати висушені гілки з листям. Як тільки вогонь розгориться, яму на 3/4 закривають листом металу, а на місце, що залишилося відкритим ставлять коптильню (бочку з підвішеними карасями).

у викопаній ямі розводиться вогнище

риба в коптильні з бочки

Температура копчення риби не повинна перевищувати 70°С, якщо не дотримуватися температурного режиму, то риба перегріється і буде падати з гачків. Процес копчення карася триває 40-60 хвилин. Після того як дим вже затухне можна потомить рибу в нагрітій коптильні без диму.

карась в коптильні

Готовий копчений карась буде приємного золотистого кольору. Після охолодження його краще покласти в холодильник, де риба придбає свої неповторні смакові якості. Для порівняння можете спробувати з’їсти копченого карася, тільки знятого з гачка і того, що полежав в холодильнику добу. Смакова різниця буде суттєва.

Копчення карася

 

Копчення карася
Копчення карася
Карась - це найпоширеніша риба в наших водоймах, яка за своїми смаковими якостями не поступається багатьом рідкісним мешканцям річок і ставків. Найсмачніший карась - копчений

Prep Time: 40 minutes

Cook Time: 1 hour, 40 minutes

Ingredients:
  • карась
  • сіль
  • молотый перець
Instructions:
Карася почистити і засолити в тузлуці. Коптити при температурі не більше 70°С 40-60 хвилин.

Копчення карася: 2 комментария

  1. Супер! Дякую за статтю!

  2. Простіше в відрі з тирсою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.