Сало холодного копчення

salo-holodnogo-kopcheniyaРецепт сала холодного копчення досить простий і приготувати це чудове блюдо зможе практично будь-який власник елементарної коптильні. Досить Вашого бажання, трохи часу і ретельно підібраних шматочків домашнього сала.

Отже, для приготування сала холодного копчення знадобляться такі інгредієнти:
– сало (об’єм вибираєте на свій розсуд);
– сіль;
– часник;
– гострий мелений перець.

Інгредієнти для приготування сала холодного копчення

Перед приготуванням сало розрізається на довгасті шматочки товщиною близько 5 см і довжиною 25-30 см. Можна нарізати і більш тонкі шматки, але з таким розрахунком щоб під час процесу копчення Ваш продукт не порвався і не впав з гачка.

Засолювання сала холодного копчення краще проводити в тузлуці (розсолі). Для цього в воді розчиняється кухонна сіль. Перевіряти концентрацію солі можна за допомогою вареного яйця, яке повинно плавати на поверхні розсолу. Якщо яйце тоне, то необхідно додати ще солі. У тузлуці сало просолюється швидко, мінімум його треба витримувати 5 днів, але це лише в тому випадку, якщо аж надто не терпиться скуштувати копченості, краще час засолювання продовжити до 10 днів і більше.

Тузлук для засолювання сала

Якщо тузлук Вам готувати не хочеться, то існує альтернативний варіант підготовки сала. Підготовлені шматки продукту укладаються в якусь каструлю або банку і повністю засипаються сіллю. Отримане сало має простояти в такому вигляді 2-3 тижні.

Коптильня моя виготовлена із двохсот літрової бочки з кришкою. У ній пророблені чотири отвори в які вставлені металеві прутки, на які вішаються гачки з салом. На садовій ділянці викопана неглибока яма (глибиною 30-40 см) для багаття, від неї йде прокопаний канал довжиною близько 2 метрів. В кінці цієї траншеї є розширення діаметром трохи менше діаметра самої коптильні і глибиною до 40 см. Під час холодного копчення сала траншея і поглиблення для багаття накривається металевими листами. Коптильня встановлюється над ямою в кінці траншеї, там де скупчується вже остиглий дим.

Саморобна коптильня з бочки

Після засолювання сало промивається і злегка просушується протягом 2-3 годин. Сушити його можна накривши марлею прямо на вулиці. Після цього підготовлені шматки підвішуються на гачках в підготовленій коптильні, яка накривається кришкою. В ямі розводиться вогнище з вологих гілок листяних порід дерев, з таким розрахунком щоб отримати якомога більше диму.

Сало холодного копчення в коптильні з бочки

Гілки і дрова, які використовують для копчення повинні тліти і диміти, в разі виникнення вогню його гасять, для цього можна використовувати навіть воду. Надмірний нагрів сала може привести до того, що в результаті ви отримаєте гаряче копчення. Основна ж відмінність між цими двома процесами в тому, що при холодному копченні сала відсутня термообробка продукту. Тобто Ви вживаєте в їжу сало з ароматом і прекрасним смаком, але без будь-яких температурних деформацій.

Сало холодного копчення

В результаті отримуємо наступне: холодний дим проходить по викопаному нами каналу і потрапляє в коптильню, обдаючи повішене на гачках сало. Цей процес триває кілька годин, чим більше, тим краще. Після цього сало холодного копчення візуально перевіряється на готовність (воно має набути бурий окрас). Щоб крім прекрасних смакових якостей і запаху копчення додати пікантний гострий аромат можна провести додаткову процедуру. Ще не остигле сало обертається в матерію ретельно просочену часниковим соком і присипану перцем. Після цього воно остигає впродовж 2 годин в прохолодному місці і набуває апетитний гострий запах.

Копчене сало

У підсумку ми отримуємо прекрасне сало холодного копчення з бурим відтінком, ніжне, смачне з часниковим ароматом. Такого копченого сала Ви в житті не бачили!

 

Сало холодного копчення
Сало холодного копчення
Рецепт сала холодного копчення досить простий і приготувати це чудове блюдо зможе практично будь-який власник елементарної коптильні.

Prep Time: 30 minutes

Cook Time: 4 hours, 30 minutes

Ingredients:
  • Сало
  • Сіль
  • Часник
  • Гострий мелений перець
Instructions:
Сало ріжемо на шматки, солимо в тузлуці кілька днів. Після засолювання сало необхідно просушити. Коптити в коптильні кілька годин, чим більше, тим краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.