
У нинішній час, розглядаючи на прилавках ковбасу в м’ясному відділі магазину, знаходишся в невеликому замішанні, а чи настільки її зовнішній красивий вид відповідає її корисності. Адже жоден продавець не зможе гарантувати 100% якість даного продукту. Домашня ковбаса гарячого копчення, приготована самостійно в домашніх умовах, зроблена не тільки з високоякісного м’яса, а й просякнута турботою і любов’ю ваших рук. Вона неодмінно стане візитною карткою будь-якого свята.
Складові
• М’ясо свинини (підійде будь-яка частина: задня частина, шия і т.д.)
• Сало (якщо свинина жирна, то можна обійтися і без нього.)
• Спеції: сіль, перець, цукор, насіння гірчиці
• Часник
• Вода
• Свинячі кишки
Час приготування: дві доби.
Процес приготування домашньої ковбаси гарячого копчення
Заздалегідь промийте м’ясо і просушіть його рушником.
Поріжте його ножем на невеликі квадратні кубики.
Додайте сіль, перець і ретельно перемішайте. Всі спеції додаються виключно на ваш смак і бажанням.
Додайте насіння гірчиці і ретельно перемішайте. У рецепті на 5 кг м’ясо, додавали 100 гр. насіння гірчиці.
Дрібно наріжте часник і додайте його до вмісту.
Додайте трохи цукру (на 5 кг м’яса – 2 чайні ложки цукру) і води (було додано 100 гр.), все ретельно перемішайте.
І поставте м’ясо в холодне місце на добу, щоб воно добре промаринувалося.
Начинка ковбаси
Начиняти ковбасу слід на наступний день після мариновки. Промийте ретельно свинячі кишки під холодною проточною водою. Перевірте м’ясо на наявність солі. Якщо солі мало, підсоліть і ретельно перемішайте.
Для начинки м’яса в кишку, необхідно мати м’ясорубку і спеціальну насадку у вигляді довгої круглої трубки, яку можна придбати в будь-якому магазині. Одягніть акуратно кишку на трубку.
Додаючи м’ясо в м’ясорубку і крутячи ручку, у вас вийде ковбаса.
Начиняти ковбасу слід щільно, так як під час копчення вона дасть усадку. Краї ковбаси зв’яжіть один з одним щільно товстою ниткою, утворюючи кільце.
Коптильня
Для приготування домашньої ковбаси гарячого копчення знадобиться коптильня, яку легко змайструвати самостійно.
Коптильня на фотографії складається з вертикальної бочки (бочка з нержавійки), трохи вкопаної в землю і з труби (довжина 2,5 м, радіус 40 см). Труба лежить горизонтально і повністю закопана в землю, крім входу (отвору), куди кладуть дрова.
Для копчення ковбаси краще підходять дрова плодових дерев. Дим від їх згоряння білий і надає ковбасі приємний аромат і неповторний смак. Якщо ви хочете, щоб домашня ковбаса гарячого копчення мала насичений червоний відтінок, тоді можна додати дрова ліщини. Пам’ятайте, до вибору деревини слід підходити усвідомлено. Навіть одне неправильне поліно здатне зіпсувати смак всієї ковбасі.
Як дізнатися, що температура в бочці підходяща для копчення ковбаси? Слід притулити долоню руки до бочки, якщо зможете протримати її 5 секунд, то бочка вважається прогрітою. При такій температурі слід починати копчення і протягом 2 або 2,5 годин ковбаса приготується. Ковбаса під час копчення накривається двома шарами мішковини. В процесі копчення дуже важливо стежити за температурою, щоб вона була не нижче необхідної. Потрібно весь час перевіряти бочку рукою. Занадто гаряча бочка – теж погано позначиться для ковбаси. Вона буде не копчена, а запечена.
Копчення домашньої ковбаси
Для копчення ковбаси знадобляться:
• Довгі товсті палиці, для підвішування ковбаси
• Мішковина
• Дрова
Коптити ковбасу бажано в підвішеному стані. Попередньо розігрівши добре бочку, повісити кільця ковбаси на палицю, на відстані один від одного на 2-3 см.
Покладіть її в бочку.
І накрийте мішковиною.
Періодично перевіряйте нагрівання бочки. Ковбаса коптитися приблизно дві години. Через годину потрібно перевішати ковбасу, нижній край перевішати наверх. Через дві години ковбаса матиме золотисто червонувато-коричневий колір.
Готовність ковбаси перевірте наступним чином: зробіть невеликий надріз. Якщо м’якоть всюди рожевого кольору, значить ковбаса готова. Після копчення протріть вологим рушником всю ковбасу від кіптяви і помістіть її в холодне місце до повного охолодження, а потім перекладіть в холодильник.
Ковбасу краще приймати в їжу через добу після копчення. Всі спеції за цей час краще просочать м’ясо, і з’явиться більше виражений смак копченості.
Домашню ковбасу гарячого копчення можна вживати в холодному вигляді з будь-яким гарніром або просто зі свіжим чорним хлібом, намастивши її хроном.
Ковбаса, зроблена з душею, краще пригощання для дорогих гостей. Шкода, що аромат і смак ковбаси не передається через фотографію. Приємного і корисного апетиту!

Prep Time: 2 hours, 0 minutes
Cook Time: 4 hours, 30 minutes
- М'ясо свинини
- Сало
- Сіль
- Перець
- Цукор
- Насіння гірчиці
- Часник
- Вода
- Свинячі кишки
М'ясо нарізати дрібними кубиками, додати спеції і перемішати. Начинити кишку м'ясом за допомогою м'ясорубки з насадкою. Коптити в бочці не менше 2-2,5 годин.
Это супер такую в магазине не купишь, а даже если и купишь, то все равно это будет не то.